All services are available in English 774 028 777 lida@bachovkypraha.cz
Select Page

Biodynamické masáže

Speciální terapeutické masáže, které pracují nejen s tělem, ale také s energetickým tělem (těsně nad pokožkou). Díky tomu umí biodynamické masáže uvolňovat bloky, které si neseme někdy i dlouhou dobu. Pomáhají tak našemu fyzickému i psychickému zdraví.

  • pomáhají nastartovat sebeúzdravné mechanismy těla a duše
  • prohlubují dýchání (zvětšení rozsahu)
  • postupně uvolňují chronické stažení (vliv na práci orgánů i psychiky)
  • podporují lepší uvědomění si těla
  • uvolňují napětí a učí nás jak lépe zvládat stres
  • podporují sebepřijetí
  • zlepšují držení těla
  • rozpouštěji blokády a tím získáváme více energie

Kdy jsou biodynamické masáže nejvhodnější?
Únava a vyčerpání, bolesti hlavy včetně migrén, potíže s páteří, stres a přepětí nervového systému, neustálé přemýšlení a dělání si starostí, kladení vysokých požadavků na sebe nebo okolí, málo kontaktu s vlastními potřebami, poruchy spánku, syndrom neklidných nohou, psychosomatické potíže, hormonální potíže, snížená imunita, potíže s dýcháním (nedostatečný rozsah dýchání, astma, alergie), nesprávné držení těla, úzkosti, deprese, neklid. Vhodné jsou také v těhotenství nebo pokud potřebujete relaxovat a zregenerovat se (např. v náročném období života).

 

Délka masáže a cena:

60 minut – 700 Kč
90 minut – 1.000 Kč
120 minut – 1.400 Kč

Do masáží lze zahrnout také kraniosakrální terapii (metoda práce s energií, která celkově harmonizuje organismus).

Pokud je to vhodné, při masážích používám také Bachovy esence. Například při pocitu přetížení, úzkostech nebo depresích (úzkost při doteku, velká citlivost na podněty z okolí, uzavírání se do sebe atd.).
Bachovy esence se vstřebávají i přes kůži a účinek terapeutické masáže nebo kraniosakrální terapie je tak možné ještě posílit.

Typy masáží:

Orgonomická masáž – oživuje a dodává energii – nebo naopak hluboce uvolňuje (podle toho jak je masáž provedena, co je pro vás přínosnější). Vhodná nejvíce při únavě, v rekonvalescenci, v těhotenství a pro celkové zklidnění. Dává nám pocítit propojenost se sebou samým, pomáhá nám uvědomit si naši sílu, klid a stabilní enrgii. Tato masáž se provádí přes oblečení, je tedy dobré mít na sobě něco lehkého a pohodlného.

Liftingová masáž – uvolňuje energii, která je zablokovaná v kloubech. Doporučuji zejména pokud máte pocit stagnace a hledáte nový směr v životě, protože klouby souvisí s pohybem vpřed. Vývoj v životě usnadňuje nacítění se na to co je pro nás v tuto chvíli nejlepší. Plynutí místo stresu a námahy. Uvolnění energie, ke které jsme neměli přístup. Tato masáž se provádí přes oblečení, vezměte si na sebe něco lehkého a pohodlného.

Biorelease masáž zad – masáž celé páteře, která je výborná pro prohlubení dýchání a také pro prohloubení našeho vnímání a prožívání. Skvělá uvolňující masáž, vhodná např. při astmatu, při celkovém neklidu, únavě a také při depresi nebo úzkosti. Dává nám zažít pocit bezpečí. Tato masáž se provádí olejem na zádech.

Exit masáž – tato hluboce uvolňující masáž  zklidňuje a odvádí blokovanou nebo přebytečnou energii v hlavě, rukou a nohou. Doporučuji především při neustálém přemýšlení a starostech, při přetížení, u tiků a záškubů (neklidné nohy nebo ruce), při bolestech hlavy. Podporuje klidné usínání a spaní. Dodá pocit lehkosti a jasnosti.  Pomůže uvolnit zatuhlou energii a tím více projevovat emoce (uvolnění ztuhlých rysů v obličeji, napětí v čelistech apod.). Je také výborná při únavě, protože k únavě někdy nedochází z nedostatku energie, ale z přehlcení (zahlcení informacemi, aktivitami, emocemi – např. souběh několika věcí zároveň jako je stěhování, změna práce, změna v partnerském životě, v rodině atp.). Tato masáž se se provádí přes oblečení, vezměte si na sebe něco pohodlného.

Masáž břicha – hýčkající masáž kdy zažijete pocit hlubokého klidu a přijetí. Výborná masáž pro celkové uvolnění, vhodná pro všechny. Doporučuji při jakémkoli napětí v trávicím traktu – ten netráví pouze jídlo, ale také to co zažíváme (tzv. psychoperistaltika). Tato masáž je tedy výborná také  při větších potížích s trávením – koliky u dětí, poruchy příjmu potravy (anorexie, bulimie, nechutenství), u Crohnovy choroby (v klidové fázi) apod.  Masáž se provádí olejem na břiše a lze ji kombinovat s dalšími masážemi (např. exit masáž hlavy, biorelase masáž zad apod.).

Po všech masážích je dobré odpočívat 5 – 10 minut a neplánovat si náročný program, aby tělo mohlo masáž naplno využít pro regeneraci.