Select Page

Bachova květová terapie – časté otázky klientů

Jak Bachovy esence fungují?
Bachovy esence jsou bioenergetickou medicínou – nesou informace z divoce rostoucích rostlin, velmi jemnou energii. Ta dokáže harmonizovat naši energii a naladit ji na vyšší frekvenci. Fungují na principu vibrační rezonance a vyrovnávají zátěž, kterou si neseme. Bachovky projasňují mysl a více nás spojují se sebou samými. Postupně se tak vyčistí pocity, které nás limitují a ubírají nám radost ze života, např. frustrace, strach, vztek, nerozhodnost, deprese, úzkost, nízké sebevědomí, sklon ustupovat na úkor sebe, nesoustředěnost, dělání si starostí a mnoho dalšího. Přehled toho s čím Bachovy esence umí pomoci najdete zde.

Umí Bachovy esence léčit fyzické nemoci?
Ano, protože nemoci těla mají kořeny v konfliktech hluboko uvnitř nás, které blokují životní energii. Nemoci těla nebo psychické obtíže nám krásně ukazují co je potřeba napravovat – jen si musíme zprávu umět přečíst. S tím nám pomůže konzultace se zkušeným terapeutem. Bachovy esence pak dodají tělu impuls jaké to je být opět v rovnováze a tělo se „rozpomene“ – a vezme pocit po nějaké době za svůj. Dají nám pocítit např., že je v pořádku si odpočinout…. že úkoly, které máme jsou zvladatelné…. jaké to je mít zdravé sebevědomí… že se nemusíme strachovat tolik o své blízké…. že překážky na cestě neznamenají, že se situace nedá zlepšit. Zkorigujeme-li naše vnímání, můžeme být překvapeni jak se změní nejen naše myšlenky, ale i pocity v těle.
Používám také další metody jako EFT (uvolňování emočních bloků), rodinné konstelace, etikoterapie, rozbor zdravotního stavu a jeho harmonizace (čínskou bylinnou medicínou).

Kdo může užívat Bachovy esence?
Bachovy esence může užívat každý a to včetně těhotných nebo kojících žen a dětí již od narození. Velmi vhodné jsou i pro seniory.
Bachovky jsou bezpečné, nemají žádné vedlejší účinky. Jsou čistě přírodního původu a nevadí ani alergikům (protože nejde o výtažky z rostlin). Navíc na začátku užívání nedochází k žádné reverzní reakci (dočasnému zhoršení stavu). 

Jak se správně Bachovky užívají?
Bachovy esence se užívají 4 x denně a to pokaždé 4 kapky. Lze nakapat přímo pod jazyk (pozor, aby se kapátko nedotýkalo jazyka a do lahvičky se nedostaly bakterie) nebo do jakéhokoli nápoje.
V odůvodněných případech doporučím jiné dávkování.

Jak dlouho mi lahvička Bachových esencí na míru vydrží?
Míchám větší lahvičky, které mají obsah 50 ml a vydrží 1,5 měsíce.
(Je ale možné domluvit se i na namíchání menší lahvičky.)

Je potřeba esence skladovat v chladu?
Ne, užívací lahvička je konzervována alkoholem nebo glycerolem (obojího je v lahvičce zhruba 1 lžička). Esence tak není třeba uchovávat v ledničce, můžete je nosit s sebou a kdykoli použít.

Mohu kombinovat Bachovy esence a klasické léky?
Ano, bioenergetická medicína funguje na úplně jiné úrovni a lze ji bez obav kombinovat s klasickými léky.
(Pokud užíváte jakékoli léky, prosím dejte mi o tom vědět během konzultace, protože léky mohou zkreslovat některé pocity, obzvláště při dlouhodobém užívání).

Můžu užívat Bachovky častěji, když mám “krizi”?
Ano. pokud cítíte vyhrocení situace, pak je možné vzít Bachovky vícekrát (ne více kapek, ale vícekrát za den).
Pokud došlo k výrazné změně životní situace (úraz, šok, rozchod, ztráta zaměstnání, ztráta blízkého člověka apod.), pak se mi prosím ozvěte, budete potřebovat jinou směs, abyste se cítili lépe.

Jakou chuť, barvu a konzistenci mají Bachovy esence?
Barva směsi Bachových esencí je průhledná. Konzistence je tekutá – u míchání s alkoholem tekutá jako voda, u míchání s glycerolem o maličko méně tekutá. Bachovy esence mají chuť buď neutrální (s alkoholem) nebo lehce sladkou (s glycerolem).

Jsou Bachovky homeopatika, vadí jim zubní pasta s mátou, jídlo apod.?
Bachovy esence nejsou homeopatika. Mohou se užívat kdykoli, bez ohledu na dobu jídla a pití. Lze je kapat i přímo do nápoje. Není je třeba protřepávat.

Mám očekávat na začátku Bachovy terapie dočasné zhoršení stavu?
Ne, velkou výhodou Bachovek je, že k dočasnému zhoršení stavu na začátku užívání nedochází. Disharmonie se napravují jemně a velmi přirozeným, ale účinným způsobem. Důvěřujte svému tělu a dejte mu trochu času.

Za jak dlouho začnou esence účinkovat?
Nástup účinku je individuální, protože každý jsme jinak citlivý a řešíme jinak silné pocity. Někdo vnímá účinky za několik dnů, někdo např. za 2 týdny. Aby se potíže opravdu vyřešily, je potřeba dát esencím nějaký čas. Potíže, které řešíme, většinou nevznikly za několik dní, esence se tedy potřebují dostat na hlubší úroveň psychiky a tu stabilizovat. Dopřejte si trošku času, můžete na svých pocitech pracovat i vědomě, popovídáme si o tom na konzultaci.
Důležité je neukončovat terapii předčasně, poraďte se se mnou a dejte mi vědět jak se Vám daří. Budu ráda za každou zpětnou vazbu.

Co je Krizová esence a kdy se používá?
Krizová esence je jedna z mnoha možných kombinací Bachových esencí. Je známá po celém světě, protože ji jako jedinou kombinaci esencí zanechal přímo dr. Edward Bach. Používá se při úrazu, šocích, traumatu, náhlém psychickém propadu, výborná je před nějakou zátěžovou situací typu operace, zkouška, první den v práci apod. Krizová esence může být i kombinována s dalšími esencemi ve Vaší osobní lahvičce. Účinkuje velmi rychle, i v řádu minut. Např. při úrazu dítěte nakapejte nejprve sobě (abyste se zklidnili a mohli dítěti poskytnout podporu), potom dítěti. Dojde ke zklidnění a projasnění mysli. Pomáhá také při mdlobách a velkém strachu. Lahvičku Krizové esence je dobré mít vždy doma. Lze ji konzervovat alkoholem a uchovávat po delší dobu.
Objednejte si Krizovou esenci v různých formách: kapky, měkké pastilky, krém, chladivý gel, gelové perličky nebo sprej

Pozor! Krizová esence pokrývá jen určité spektrum pocitů a situací, nemá valný smysl ji užívat při úzkosti, apatii, nespavosti nebo třeba depresi. Je to skvělá kombinace “první pomoci”, ale jde opravdu jen o jednu z nesčetných kombinací. Zdaleka nejúčinnější je vždy osobní směs namíchaná na míru přímo pro vás. Pokud si nejste jistí zda je pro Vás Krizová esence vhodná, kontaktujte mě.

Jaké esence používáte?
Pracuji výhradně s originálními esencemi dr. Edwarda Bacha, které jsou vyráběné v Anglii kde doktor Bach působil.

Proč konzultace? Proč nedoporučujete vybírat si esence sám/sama nebo si koupit předmíchanou lahvičku?
Konzultaci se zkušeným terapeutem nelze ničím nahradit. Předmíchané lahvičky jsou sestavené na určitý průměr – do něhož ale mnoho z nás nepasuje. Navíc nikdy neřešíme pouze jeden pocit, ale celkovou situaci. Z mojí zkušenost mají předmíchané lahvičky velmi rozdílnou kvalitu složení a není vůbec žádná záruka, že je sestavoval někdo kdo s esencemi a s psychikou umí pracovat. Velmi často se stává, že klienti přicházejí s nějakou směsí, která jim nepomohla. Je to proto, že bez důkladné konzultace chybí často hlavní esence, která řeší opravdovou příčinu potíží. Navíc pokud se hodnotíme sami, je to velmi subjektivní. Esencemi si můžeme dokonce stav zhoršit. Příklad z praxe: muž nezvládá práci a vybere si esence na podporu výkonu a motivaci. Založením je ale workoholik což sám nevnímá, po nějaké době dochází ke kolapsu. Na konzultaci potom řešíme hlubší důvody workoholismu, použiji i jiné metody než Bachovy esence a jeho osobní směs esencí upravím podle skutečné potřeby.
Konzultaci (ať už písemnou, telefonickou, přes Skype nebo osobní) opravdu doporučuji. Udělejte si na sebe chvilku času, už to o něčem vypovídá. (Pokud Vám jde o rychlost dodání lahvičky esencí na míru, zavolejte mi, v akutním případě lze vyřešit po telefonu a odeslat ten samý den, už na základě potvrzení o platbě z internetbankingu.)

Jak dlouho konzultace trvá?
Konzultace trvá tak dlouho jak potřebujete. Při první návštěvě obvykle o něco déle (1 až 1,5 hodiny), při opakovaném míchání je už základní situace více jasná a setkání trvá okolo jedné hodiny. Záleží na tom jestli použijeme i jiné metody, které mohou pomoci – EFT (uvolňování emočních bloků), rodinné konstelace, rozbor zdravotního stavu.

Bydlím daleko, můžete mi sestavit osobní směs a poslat ji poštou?
Ano. Konzultace je možná přes email, chat, telefon nebo Skype.
Lahvičky zasílám v bublinkové obálce a doporučeně.
V akutním případě lze odeslat ten samý den na základě potvrzení o platbě.

Pokud máte jakékoli další otázky, prosím napište nebo zavolejte mi.