Select Page

 Při přípravě Bachových esencí nejde o bylinné výtažky, ale o přenos léčivé životní energie rostlin a její „uzamknutí“ v nosném médiu, vodě.

Výroba Bachových esencí je v Anglii na Mount Veron (kde dr. Bach ve 30. letech 20. století žil) vždy zvláštní událostí. Připravovat ji mohou jen vybrané osoby, které mají přesnou znalost postupu. Ten byl mnohokrát otestovaný dr. Edwardem Bachem, anglickým lékařem, homeopatem a senzibilem.

Nejprve se vyberou květy a to výhradně takové, které jsou symetrické a naprosto nepoškozené. Květy se vybírají tak pečlivě proto, aby měly co nejsilnější a nejharmoničtější potenciál. Ruka se jich nesmí dotknout, aby nedošlo k přenosu energie člověka, který esenci vytváří. Odstřihávají se proto nůžkami a padají rovnou do vody v misce.

Voda, která se používá, je z čistého pramene, který vyvěrá hluboko v Zemi. Opět proto, aby nesla co nejméně informací.

Miska poté stojí několik hodin na slunci. Je potřeba, aby bylo sluneční záření co nejsilnější, na nebi nesmí být žádné mraky. Pokud se objeví, musí začít příprava esence znovu! Zkuste si představit jak často se asi toto stane zrovna v Anglii kde se originální Bachovy esence vyrábí.

Některé rostliny (jako např. slíva třešňová) by na základě testování při sluneční impregnaci nepředaly dostatek informací. Proto se pro ně používá metoda vaření (půl hodiny varu v pramenité vodě).

Po ukončení impregnace vody harmonizační energií rostlin se přidává pro konzervaci trochu bio brandy. Výsledná tekutina se nazývá matečná tinktura a z ní se připravují jednotlivé esence. Z nich potom připravuji Bachovy směsi na míru pro Vaše individuální potřeby.

Esence působí na mentální a emocionální rovině a můžeme jich využít

  • při momentálních změnách nálady (kdy nás přepadne panika, smutek, úzkost, vyčerpání, ztráta motivace, propad sebevědomí apod. – někdy v souvislosti s nějakou událostí někdy jako by bezdůvodně)
  • dlouhodobých potížích, které jsou v nás zakořeněné (např. k odkládání věcí, k přetěžování se, k netrpělivosti, k ustupování ostatním nebo naopak k jejich komandování, k úzkostlivému chování, k depresím, k neustálému dělání si starostí, k nesoustředění nebo nespavosti atd.)

V příštím článku se dozvíte jak přesně Bachovy esence v našem těle působí a jak je možné, že dokáží změnit naše postoje.

Přečtěte si také: Mají Bachovy esence kontraindikace nebo vedlejší účinky?

Krásný den přeje

Lída Salemová
Bachovy esence na míru, EFT – uvolnění emočních bloků,
Rodinné konstelace a Bylinná medicína

lida@bachovkypraha.cz
774 028 777
Skype: ludmilasalemova
Fb: Bachovky Praha – Ludmila Salemová