Select Page

„Mami, já se těch narozenin snad nedočkám! Proč to tak dlouho trvá?“

Pro moji dcerku Bellu je čekání na narozeniny martyrium. Ale ne až teď, kdy už uběhlo jedenáct měsíců. Ona se jich nemůže dočkat celý rok! Už den po pátých narozeninách se ptala kdy že bude její další oslava? Trošku ji podezřívám, že by ráda narozeniny navíc :–)

Učme se od dětí jak se nadchnout: děti když něco chtějí, jdou do toho hned, užívají si do sytosti a nestydí se za to!

To mi připomíná jedno nenápadné cvičeníčko, které mi zatřáslo životem. Chodila jsem tehdy na skvělý kurz Umělcova cesta, který vedla kreativní koučka Iveta Havlová. Pojďte si to cvičení zkusit taky:

Napište 15 věcí, které máte rádi a dlouho jste je nedělali.

Máte?

Napište si u každé aktivity PROČ ji neděláte.

Hotovo?

Teď se podívejte jaký je váš nejčastější důvod. A zkuste zapřemýšlet nad tím jak se tomu postavit čelem.

Například pokud je váš důvod „nedostatek času“, zkuste si týden psát kolik času věnujete kterým činnostem. Určitě objevíte několik hodin promrhaného času, které můžete využít pro jednu z činností na seznamu a tak si udělat radost a posunout se třeba zase o kousek dál. Váš úkol je tedy lépe si zorganizovat čas (obdobné to je pokud jste napsali „nedostatek peněz“).

Můj osobní vítěz mezi důvody byly obavy z toho, že se zraním (většina mých bloků ležela v oblasti sportu a dlouho jsem je překonávala). Dala jsem si tedy závazek, že během tří měsíců vyzkouším tři nové sporty a nějaký začnu pravidelně provozovat. Závazek jsem dodržela, moc mě bavilo zkoušet nové věci, ale především jsem si uvědomila něco podstatného: není žádný důvod k AŽ životu!

Až dodělám školu. Až změním práci. Až vyřeším bydlení. Až budu mít jednou peníze. Až se mi zlepší zdraví. Až někoho potkám. Až příští rok. Až někdy jindy. Až budu mít čas.

Takhle totiž můžete léta vést jak já tomu říkám AŽ-život!

Zkuste se nadchnout jako děti a během následujícího měsíce udělejte jednu z věcí na svém seznamu. Já to udělám taky!

Krásný den přeje

Lída Salemová
Bachovy esence na míru, EFT – uvolnění emočních bloků,
Rodinné konstelace a Bylinná medicína

lida@bachovkypraha.cz
774 028 777
Skype: ludmilasalemova
Fb: Bachovky Praha – Ludmila Salemová