All services are available in English 774 028 777 lida@bachovkypraha.cz
Select Page

Víte že?

 • Bachovy esence jsou 100 % přírodní možnost jak pomoci svým dětem být v pohodě.
 • Jejich používání je opravdu snadné
 • Mohou je používat malé děti již od narození, těhotné i kojící ženy nebo alergici
 • Hlavní předností je ale to, že Bachova terapie řeší PŘÍČINU problémů!


V jakých situacích se nejvíc osvědčily Bachovy esence pro děti?

 1. Neklidné spaní, dlouhé usínání, noční můry
  Esence Bílý kaštan umožní dětem uvolnit se a cítit se v bezpečí, aby mohly usnout a dobře spát. Esence Devaterníku zase výborně funguje při nočních můrách. V řádu minut dokáže dodat odvahu a jistotu, aby si dítě i rodič mohli odpočinout.
 2. Žárlivost na sourozence, soupeření
  Dělit se o pozornost rodičů nebo o hračky není v dětském světě žádná maličkost: děti zažívají pocity odmítnutí, vzteku, uzavírají se do sebe nebo si navzájem ubližují. Bachova esence Cesmína pomáhá otevřít srdce pro druhé a cítit se klidný a jistý. Děti se tak nebojí o svoje místo v srdci rodičů a lépe přijmou nového člena rodiny. Cesmínu lze podpořit např. esencí Vrby pokud má dítě tendenci stavět se do role oběti, cítí se zahořklé nebo se stahuje do sebe.
 3. Neklid – např. při růstu zubů, očkování
  Mnohé děti zažívají po očkování nebo při růstu zoubků neklid, bolesti hlavy, teploty nebo podrážděný žaludek. Cítí se mrzuté a samozřejmě hodně vyžadují maminku. Bachova esence Slívy pomáhá dítěti zvládnout podráždění, cítit se celkově lépe a zvládnout nároky, které jsou na ně kladené.
 4. Separační úzkost
  Pro děti, které neustále vyžadují pozornost a až majetnicky si hlídají maminku, existuje výborná esence Čekanky. Ta pomůže rozvinout naši vřelost, aniž bychom ale druhé omezovali. Místo pocitu osamění a sebelítosti se dostaví klid. Dítě zvládne přiměřeně věku odloučení od maminky (doma, ve školce, při hlídání u babiček, na školce v přírodě apod.).
 5. Vzdor, panovačné chování
  Máte doma dítě, které často odmlouvá nebo trucuje a rádo by řídilo celou rodinu? Flexibilitu, ohled na druhé a větší otevřenost podpoří esence Bílé révy. Dítě ani rodič se pak zbytečně nevyčerpávají opakovanými konflikty a narušená komunikace je obnovena.
 6. Strachy, nerozhodnost
  Je vaše dítě naopak bojácné? Lehce se podřizuje, bojí se zvířat, sportu nebo třeba návštěvy lékaře? Můžete využít síly esence Kejklířky, která umí dodat odvahu. Dítě tak má chuť postavit se novým výzvám. Rozhodnost lze podpořit esencí Rožce, která posílí samostatnost a důvěru v sebe.
 7. Hyperaktivita, nesoustředěnost
  Je váš syn nebo dcera stále v napětí? Předbíhá události, hodně mluví, do všeho se vrhá po hlavě, večer obtížně usíná? Esence Sporýše lékařského podpoří toleranci, pokoj a schopnost odpočívat. Tato esence je výborná při ADHD a dalších poruchách soustředění. Zlepšuje výkon ve škole.
 8. Adaptace na změny, alergie
  Esence Vlašský ořech je osvědčená podpora v období změn – např. pro maminku i děťátko po porodu, při nástupu do školky/školy, při stěhování, rozvodu rodičů ale také na jaře v čase kdy všechno kvete a může dojít k alergickým reakcím. Dodá nám větší psychickou – a tím také fyzickou – odolnost a stabilitu.
 9. Sebevědomí
  Pokud máte dítě, které si na hřišti nebo na návštěvě nechce hrát, ale drží se vás takříkajíc za sukni, pak je pro něj perfektní esence Modřínu. Dítěti dodá zdravé sebevědomí, aby se začlenilo do kolektivu. Často si díky tomu najde kamarády a už se necítí osamělé nebo méněcenné. Doporučuji také do školy na testy nebo zkoušení, pro bojácnější děti při pobytu na táboře. Skvělá esence pro maminky při návratu z mateřské dovolené do práce!
 10. Úrazy a šoky
  Pokud dojde k úrazu, můžete využít výbornou Krizovou esenci. Ta se jako jediná již skládá z 5 esencí a umí geniálně rychle pomoci při mdlobách, šoku, panice a strachu. Nezapomeňte, že ji nejprve použijete Vy, až potom ten, který měl úraz nebo šok. Díky tomu získáte co nejjrychleji opět jasné myšlení a můžete efektivněji pomoci, což je při úrazech často naprosto zásadní.
  Krizová esence je velmi známá a lze ji využít v mnoha vypjatých situacích – např. před porodem, před návštěvou zubaře, náročnou obchodní schůzkou, soudním jednáním, uměleckým vystoupením apod.

Jednotlivé esence se mezi sebou dají kombinovat podle potřeb dítěte nebo dospělého.

Kam dál?


Krásný den přeje

Lída Salemová
Bachovy esence na míru, EFT – uvolnění emočních bloků,
Rodinné konstelace a Bylinná medicína

lida@bachovkypraha.cz
774 028 777
Skype: ludmilasalemova
Fb: Bachovky Praha – Ludmila Salemová