All services are available in English 774 028 777 lida@bachovkypraha.cz
Select Page

Domácí mazlíčci jsou stejně jako my lidé někdy v psychické nepohodě. Zdrojů stresu mají více než dost – návštěvy veterináře, změna majitele, stěhování, hluk při bouřce nebo Silvestru. Pro leckterého mazlíčka je velkým obdobím stresu období dovolených, kdy odjíždíme a náš pes, kočka, kůň nebo třeba papoušek zažívá osamělost a strach. Někdy nepomůže ani když vezmeme kočku nebo psa s sebou, protože v dopravních prostředcích trpí neklidem, obavami a někdy také zvrací.

Jak tedy svému mazlíčkovi ulevit od stresu? Ideální odpovědí jsou Bachovy esence a to namíchané přímo na míru pro vaše zvířátko. Je to opravdu osvědčený pomocník, který umí ulevit nejen od napětí nebo strachu, ale dokáže řešit žárlivost, agresivitu, hyperaktivitu, vynucování si pozornosti a mnoho dalšího. Bachovy esence používají lidé po celém světě od 30. let 20. století a v současnosti se stávají populární i v České republice. Proč k nim chovatelé čím dál častěji sahají?

 • Jednoduché užívání – podáváme do vody nebo na jídlo. Bachovy esence mají lehce nasládlou chuť a mazlíčci je mají většinou rádi (pokud ne, pak stačí podat s jejich oblíbenou pochoutkou)
 • Jistota účinku
 • Přírodní složení – bez chemikálií, obsahují esence z rostlin a glycerol
 • Žádné vedlejší účinky
 • Řešení příčin – Bachovky pocity nepotlačují, ale léčí. Fungují na principu vibrační rezonance. Domácí mazlíček tak po stabilizaci již pocity stresu v určitých situacích nezažívá.
 • Lze kombinovat s klasickou léčbou (výborné např. před operací)

Příklady situací, pro které nejčastěji míchám Bachovy esence pro kočky, psy a koně:

 • Adaptace na nového člena domácnosti – na dalšího domácího mazlíčka, ale také třeba na miminko. Bachovky odstraní žárlivost a pocity ohrožení, změna v rodině proběhne hladce.
 • Strach – např. z jiného zvířete, z hluku, z veterináře, z aut
 • Pokud potřebujeme od zvířátka nějakou “spolupráci” – např. podávání léků, stříhání, česání, hřebelcování, koupele apod. Esence umí uklidnit, odstranit strach, ale také dodat sebevědomí např. na výstavách, závodech.
 • Agresivita – Bachovy esence umí řešit přebytečnou dominanci a konfiktnost, nespolupráci při tréninku apod.
 • Nepřítulnost – když si zvíře drží odstup ačkoli nemá žádnou špatnou zkušenost. Nevěří si, neví jak navázat kontakt, při hlazení rychle odchází nebo se i schovává. Bachova terapie umí dodat důvěru tak, aby si mazlíček mohl vychutnat pozornost a cítil se dobře.
 • Vynucování si pozornosti – opakované buzení v noci, poškozování věcí apod. Esence dodají zvířeti klid a vědomí, že ho máme rádi a pozornost může získat pozitivní cestou.
 • Ztráta chuti k jídlu, nezájem o hraní, mazlení nebo trénink. Destruktivní chování, smutek po smrti nejbližšího člověka apod.

Nejlepší výsledky mají Bachovy esence namíchané na míru pro konkrétní zvířátko.
Podávání předmíchaných směsí nebo pouze Krizové esence je zjednodušující a velmi často ve skutečnosti neodpovídá pocitům, které domácí mazlíček zažívá. Pro efektivní terapii je třeba individuální přístup, stejně jako u nás lidí.

Poznámka k domácím mazlíčkům: nezapomínejme, že jsme s nimi propojení.
Proto pokud nejsme v pohodě my, nemohou být v pohodě oni.

Krásný den přeje

Lída Salemová
Bachovy esence na míru, EFT – uvolnění emočních bloků,
Rodinné konstelace a Bylinná medicína

lida@bachovkypraha.cz
774 028 777
Skype: ludmilasalemova
Fb: Bachovky Praha – Ludmila Salemová

 

 

Přečtěte si také:

Jak Bachovy esence fungují?

Bachovy esence – časté otázky