Select Page

6Biodynamické masáže

Speciální terapeutické masáže, které pracují nejen s tělem, ale také s energetickým tělem (těsně nad pokožkou). Díky tomu umí biodynamické masáže uvolňovat bloky, které si neseme někdy i dlouhou dobu. Pomáhají tak našemu fyzickému i psychickému zdraví.  Tyto masáže vycházejí z psychoterapie (Gerda Boyesen). 

  • pomáhají nastartovat sebeúzdravné mechanismy těla a duše
  • prohlubují dýchání (zvětšení rozsahu)
  • postupně uvolňují chronické stažení (vliv na práci orgánů i psychiky)
  • podporují lepší uvědomění si těla
  • uvolňují napětí a učí nás jak lépe zvládat stres
  • podporují sebepřijetí
  • zlepšují držení těla
  • rozpouštěji blokády a tím získáváme více energie
  • prohlubují radost ze života

Kdy jsou biodynamické masáže nejvhodnější?
Únava a vyčerpání, bolesti hlavy včetně migrén, potíže s páteří, stres a přepětí nervového systému, neustálé přemýšlení a dělání si starostí, kladení vysokých požadavků na sebe nebo okolí, málo kontaktu s vlastními potřebami, poruchy spánku, syndrom neklidných nohou, psychosomatické potíže, hormonální potíže, snížená imunita, potíže s dýcháním (nedostatečný rozsah dýchání, astma, alergie), nesprávné držení těla, úzkosti, deprese, neklid. Vhodné jsou také v těhotenství nebo pokud potřebujete relaxovat a zregenerovat se (např. v náročném období života).

 

Délka masáže a cena:

60 minut – 800 Kč
90 minut – 1.200 Kč
120 minut – 1.600 Kč

Do masáží lze zahrnout také kraniosakrální terapii (metoda práce s energií, která celkově harmonizuje organismus).

Pokud je to vhodné, při masážích používám také Bachovy esence. Například při pocitu přetížení, úzkostech nebo depresích (úzkost při doteku, velká citlivost na podněty z okolí, uzavírání se do sebe atd.).
Bachovy esence se vstřebávají i přes kůži a účinek terapeutické masáže nebo kraniosakrální terapie je tak možné ještě posílit.

Typy masáží:

Orgonomická masáž – oživuje a dodává energii – nebo naopak hluboce uvolňuje (podle toho jak je masáž provedena, co je pro vás přínosnější). Vhodná nejvíce při únavě, v rekonvalescenci, v těhotenství a pro celkové zklidnění. Dává nám pocítit propojenost se sebou samým, pomáhá nám uvědomit si naši sílu, klid a stabilní enrgii. Tato masáž se provádí přes oblečení, je tedy dobré mít na sobě něco lehkého a pohodlného.

Liftingová masáž – uvolňuje energii, která je zablokovaná v kloubech. Doporučuji zejména pokud máte pocit stagnace a hledáte nový směr v životě, protože klouby souvisí s pohybem vpřed. Vývoj v životě usnadňuje nacítění se na to co je pro nás v tuto chvíli nejlepší. Plynutí místo stresu a námahy. Uvolnění energie, ke které jsme neměli přístup. Tato masáž se provádí přes oblečení, vezměte si na sebe něco lehkého a pohodlného.

Biorelease masáž zad – masáž celé páteře, která je výborná pro prohlubení dýchání a také pro prohloubení našeho vnímání a prožívání. Skvělá uvolňující masáž, vhodná např. při astmatu, při celkovém neklidu, únavě a také při depresi nebo úzkosti. Dává nám zažít pocit bezpečí. Tato masáž se provádí olejem na zádech.

Exit masáž – tato hluboce uvolňující masáž  zklidňuje a odvádí blokovanou nebo přebytečnou energii v hlavě, rukou a nohou. Doporučuji především při neustálém přemýšlení a starostech, při přetížení, u tiků a záškubů (neklidné nohy nebo ruce), při bolestech hlavy. Podporuje klidné usínání a spaní. Dodá pocit lehkosti a jasnosti.  Pomůže uvolnit zatuhlou energii a tím více projevovat emoce (uvolnění ztuhlých rysů v obličeji, napětí v čelistech apod.). Je také výborná při únavě, protože k únavě někdy nedochází z nedostatku energie, ale z přehlcení (zahlcení informacemi, aktivitami, emocemi – např. souběh několika věcí zároveň jako je stěhování, změna práce, změna v partnerském životě, v rodině atp.). Tato masáž se se provádí přes oblečení, vezměte si na sebe něco pohodlného.

Masáž břicha – hýčkající masáž kdy zažijete pocit hlubokého klidu a přijetí. Výborná masáž pro celkové uvolnění, vhodná pro všechny. Doporučuji při jakémkoli napětí v trávicím traktu – ten netráví pouze jídlo, ale také to co zažíváme (tzv. psychoperistaltika). Tato masáž je tedy výborná také  při větších potížích s trávením – koliky u dětí, poruchy příjmu potravy (anorexie, bulimie, nechutenství), u Crohnovy choroby (v klidové fázi) apod.  Masáž se provádí olejem na břiše a lze ji kombinovat s dalšími masážemi (např. exit masáž hlavy, biorelase masáž zad apod.).

Masáž hrudníku

Výborná masáž pokud v hrudníku nebo okolo bránice není dostatek energie nebo neplyne tak jak by měla. Konkrétně se jedná to jak dýcháme, jak si dovolujeme nabrat dech a jak s ním pracujeme  (dušnost, nedostatečný nádech  nebo výdech, sklon k astma), stažený hrudník a bolesti na něm (třeba i kardiologické obtíže), potíže s hrudní páteří, mezižeberní bolesti atd. Na psychické úrovni tato masáž umožňuje uvolnění starých emocí, které jsme si někdy nemohli nebo nechtěli dovolit projevit (šok, strach, dlouhodobý nebo intenzívní smutek, žal, osamocenost, pocit, že nejsem viděný, milovaný atd.). Souvisí s tématem „pustit“. Stažení hrudníku se mimo jiné také může projevovat nedostatkem energie, ohnutými zády, sníženým sebevědomím, pocitem, že nějak nemůžeme nebo nedokážeme v životě stát rovně nebo se podívat dopředu (zdánlivě potíž je s páteří, ve skutečnosti s energií, která formuje tělo, nalévá do něj život a umožňuje propojení jednotlivých částí těla).  Blokády někdy vznikají také po operacích na hrudníku. Tato masáž je spíše jemnější, pracuje se s olejem na celém hrudníku. Je případně možné kombinovat s masáží břicha (ne s masáží zad). Na masáž hrudníku je potřeba minimálně 60 minut, raději více.

 

Po všech masážích je dobré odpočívat 5 – 10 minut a neplánovat si náročný program, aby tělo mohlo masáž naplno využít pro regeneraci.