All services are available in English 774 028 777 lida@bachovkypraha.cz
Select Page

Mnoho klientů se mě ptá na jakém principu vůbec funguje Bachova terapie.

Než si tohle osvětlíme, je dobré vědět, že Bachovy esence nejsou bylinné výtažky. Díky tomu nemají žádná omezení a můžeme je kombinovat s klasickými léky, mohou je užívat těhotné a kojící ženy, novorozeňátka a také lidé, kteří mají alergie, ekzém, závažné nemoci typu rakovina, leukémie, AIDS apod. Bachovy esence totiž nenesou výtažky, ale uzamknutou energii rostlin – více o výrobě Bachovek najdete v článku zde Jak se vyrábějí Bachovy esence.

Energie je neviditelná, ale řídí všechno kolem nás. Každý z nás má určitou energii a to se projevuje typem chování, postojem k situacím, k sobě a ke světu okolo – a často také psychickými nebo fyzickými obtížemi.

Rostiny použité v systému Bachovy terapie byly pečlivě vybrány dr. Bachem (anglický lékař, bakteriolog a senzibil). Ten zjistil, že určitá rostlina souvisí s určitou energetickou frekvencí v lidském energetickém poli a dokáže tak léčit určité bloky v naší energii.

A jak přesně probíhá harmonizace? Jak říká Mechthild Scheffer, zakladatelka Institutu pro Bachovu květovou terapii: „…..negativní stavy nejsou ubíjeny jako symptomy, protože tím by byly energeticky zachovány. Jsou zaplavovány nadřazeným energetickým chvěním, čímž se rozpustí jako sníh na slunci”.

Tedy: Bachovy esence do našeho těla dodají energii s vyšší vibrací a cestou vibrační rezonance tak dojde k léčení a rozpuštění bloků negativní energie. My to pocítíme jako obnovení spojení mezi tělem a duší, mezi našim myšlením a cítěním. Více si uvědomujeme kdo jsme a jaké jsou naše skutečné potřeby.

Naše běžné negativní pocity jako neklid, strach, vyčerpání, úzkost nebo třeba zmatek pomalu mizí. Na jejich místo se dostávají přirozené pocity, které tam byly původně (někdy si je můžeme pamatovat jen z dětství): radost ze života, chuť pouštět se do nových věcí, vřelost k druhým lidem a sebedůvěra.

Vnímáme svůj potenciál a dokážeme ho využít 🙂

Krásný den přeje

Lída Salemová
Bachovy esence na míru, EFT – uvolnění emočních bloků,
Rodinné konstelace a Bylinná medicína

lida@bachovkypraha.cz
774 028 777
Skype: ludmilasalemova
Fb: Bachovky Praha – Ludmila Salemová