All services are available in English 774 028 777 lida@bachovkypraha.cz
Select Page

Alergická reakce je přehnanou odpovědí našeho imunitního systému.
Proč k takové “hysterické” reakci dochází?

Klíčovým v naší imunitě je rovnováha – imunitní buňky potřebují poznat co je ještě v normě a co naopak rychle zlikvidovat. Pokud jsme často napjatí nebo unavení, jíme pro nás nevhodnou stravu, nedaří se nám “vypnout” a relaxovat nebo se dostatečně a kvalitně vyspat, pak je naše imunita oslabována a bombardována mnoha látkami (stresové hormony, chemické látky v jídle, lécích atd.).

Velmi lehce se pak může stát, že tělo vyhodnotí nějaký signál chybně a vnímá obyčejný pyl nebo prach jako extrémně nebezpečnou látku… Na sliznicích se pak vytváří hlen, kýcháme, teče nám z nosu. Proč? Aby se cizorodé látky nedostaly dál do těla.

Jak můžeme alergickou reakci zmírnit nebo se jí postupně úplně zbavit?

  1. Více času venku po celý rok = přirozené posilování imunity.
    Imunitu podporuje také omezení pobytu v prostředí, které je pro naše tělo nepřirozené: uzavřené místnosti, prostředí kde se používá hodně čistících nebo antibakteriálních prostředků, kde je klimatizace, kde chybí denní světlo atd.
  2. Úprava stravy
    Kromě základních věcí jako je celkové odlehčení jídelníčku a pravidelná strava je u silných alergií prospěšné omezení nebo vyloučení potravin s vysokým obsahem histaminu jako jsou např. uzeniny, alkohol, zrající a plísňové sýry, mléčné výrobky… dále také kakao, kysané zelí, rajčata atd..Nejlepší úprava stravy je na míru a taková, která doplňuje energii právě v orgánech kde vám chybí. Tělo má velkou samoregenerační schopnost, jen je potřeba mu rozumět. Poraďte se, vadit vám konkrétně mohou i některé potraviny, které jsou jinak prospěšné. Můžete tak nevědomky pravidelně jíst něco co vaši imunitu provokuje.
  3. Pročištění organismu
    Čistá střeva a játra jsou základem zdraví. Ale pozor, detoxikaci je potřeba vždy dělat postupně a podle zdravotního stavu. Rychlá nebo nevhodná detoxikace může zdraví i psychiku významně zhoršit! Cest je vícero, zapojit lze kromě stravy také byliny, Bachovy esence, práci s psychikou, cvičení, speciální masáže atd.  Nejlépe na míru, žádné “střílení na slepo”. Častokrát si totiž ublížíme v dobré víře (např. užíváme byliny, které vyloučí toxiny z tkání, ale nepodpoříme je něčím co je poté vyloučí z těla ven, toxiny nám pak kolují v organismu. Jeden z mnoha příkladů.)Zvýšená opatrnost s pročišťováním organismu je potřeba  ve dvou případech:

–  v době těhotenství a kojení – pouze velmi jemná detoxikace ve vybraných případech

–  při úzkostech, depresích a vážných zdravotních potížích – tady může být detoxikace velmi důležitá součást léčby a významně může zlepšit stav. Doporučuji ale v úzké spolupráci se zkušeným terapeutem.

Detoxikaci také nikdy nezačínejte při probíhajícím akutním onemocnění (horečka, zchvácenost, průjmy apod.)

Celkově nedoporučuji kupovat x doplňků stravy v e-shopech bez porady. Některé z nich jsou kvalitní, ale nejsou vhodné pro všechny nebo je užíváme v nedobré kombinaci… U péče o zdraví opravdu neplatí „více proužků, více adidas“. Častokrát stačí jeden dobře nasazený přípravek ve vhodnou dobu a ve správném dávkování, podpořený např. prací s tělem nebo s psychikou a za pár týdnů mohou být velmi hmatatelné výsledky.

4. Péče o naše psychické zdraví – aby nebyl nervový systém přepjatý a nedráždil tak imunitu
Když je naše tělo čisté a zároveň se nervový systém umí opravdu hluboce uvolnit, dochází k regeneraci. Imunita není permanentně provokována a díky tomu se alergie zmírní nebo může i úplně ustoupit.

Pro posílení nervového systému a zdraví můžete využít např. terapeutické masáže, Bachovy esence, EFT, rodinné konstelace nebo byliny na míru.

Krásné jaro bez alergií přeje

Krásný den přeje

Lída Salemová
Bachova terapie
Rodinné konstelace
Biodynamické masáže
EFT – uvolnění emočních bloků
Bylinná medicína a výživa těla

lida@bachovkypraha.cz
774 028 777
Skype: ludmilasalemova
Fb: Bachovky Praha – Ludmila Salemová