Select Page

Nedávno jsem zažila krásné tři hodiny arteterapie u jedinečné Hanky Kandlerové. S jejím dovolením sdílím nádhernou mandalu, kterou vytvořila pro rok 2016. Dává mi pocit síly a vědomí, že zmatek, únavu nebo stará zranění je možné vyléčit a zharmonizovat. Nechte tu úžasnou mandalu na sebe působit.

Minule jsem psala o strachu, který se jako chameleon vloudí do nejrůznějších životních situací a vesele nás podporuje v tom, abychom si postavili naše malé vězeníčko.

Zkuste jeden den sledovat
1) o čem si vyprávíte v práci, u kafe nebo u piva, do telefonu….
2) o čem si “povídáte” uvnitř sami se sebou…

Hodně velká část našeho vnitřního i vnějšího povídání je o tom jak

  • nás někdo nebo něco štve
  • nemáme čas nebo energii
  • nás záhadně pronásleduje smůla v nejrůznějších podobách

Řešení naší situace většinou vidět nechceme – ačkoli často nám ho intuice hned pošle. Jenže to je nesmysl, to neumím, to nedokážu, to jsem ještě nikdy nedělal/a, na to nemám čas. Lidi okolo by se mohli divit nebo smát. Prostě “to nejde”! (A někdy dokonce “to SI nemůžu dovolit”!) A jsme od sebe raději odpojení, protože tak méně vnímáme to co nám chybí.

Když se dívám na Hančinu mandalu, tak cítím jak moc je důležité naslouchat tomu jak se máme uvnitř. Nečekat až si naše duše už neví rady a začne s námi komunikovat nemocí, úzkostí, vztekem. Nebo tím, že nám chybí ta pravá radost ze života, necítíme hlubokou lásku, úžas nebo naději. Že unikáme do sledování romantických filmů, porna, čtení detektivek, hraní počítačových her, usilovného cvičení nebo vyjídání ledničky. Nebo unikáme do úspěchu navenek (kariéra, vzhled), který vůbec nemusí korespondovat s pocity uvnitř..

Naše duše je citlivá a potřebuje, abychom na ni pravidelně měli čas. Zkuste se jen tak zastavit a zapsat si jak se cítíte. Psát volně co vás napadne, nejlépe ráno hned po probuzení, kdy jsme ještě v hladině alfa (a neřídí nás tolik racionální část naší mysli). Když máte přes den třeba jen pět minut klidu, uvolněte se a zhluboka dýchejte. Jak se máte dneska? Jak vám je ve svém těle? Zkuste se zastavit uprostřed rozhovoru a všimnout si jak se cítíte. Co potřebujete.

Buďte tu pro sebe. I když máte menší děti, nejdříve nasazujte “kyslíkovou masku” sobě, pak teprve ostatním. Často totiž míváme energii řešit životy ostatních (dětí, manžela, rodičů, kamarádek, kolegů, známých) – tohle samaritánství nebo nespokojenost s okolím nám ale ukazuje, že se potřebujeme postarat o svůj život!

Je to povinnost vůči tomu člověku, se kterým trávíme opravdu celý svůj život.

Krásný den přeje

Lída Salemová
Bachovy esence na míru, EFT – uvolnění emočních bloků,
Rodinné konstelace a Bylinná medicína

lida@bachovkypraha.cz
774 028 777
Skype: ludmilasalemova
Fb: Bachovky Praha – Ludmila Salemová